fbpx

Szkolenia Security Awareness

Szkolenia Security Awareness

Szkolenia stacjonarne i zdalne

Pracownicy mogą stanowić solidną ochronę przed cyberatakami w organizacji.

Jeśli chcesz, żeby byli świadomi bezpieczeństwa ‒ zadbaj o ich edukację za pomocą naszych Szkoleń Security Awareness. Po każdych zajęciach poziom bezpieczeństwa organizacji będzie się poprawiać, a kursanci dużo lepiej poradzą sobie z potencjalnymi zagrożeniami.

Szkolenia Security Awareness dla pracowników

Nasze Szkolenia Security Awareness są przyjazne dla pracowników. Przyswajają oni wiedzę w dynamiczny sposób od wykwalifikowanych, pełnych energii i entuzjazmu ekspertów. Historie, które poznają w trakcie nauki, to przykłady wzięte z życia, z Polski i ze świata. Kursanci są angażowani poprzez różne interakcje oraz elementy gaming’owe. Dzięki temu, pracownicy nietechniczni z łatwością wszystko rozumieją, a nowa wiedza pozostaje z nimi na długi czas.

Atuty szkoleń Security Awareness

Bieżąca tematyka
Dzięki temu, że analizujemy trendy, pracownicy biorą udział w szkoleniach zgodnych z najbardziej aktualnymi potrzebami, podatnościami i technikami.

Wiedza przekazywana w klarowny sposób
Każde szkolenie jest przyporządkowane danemu zagadnieniu. Kursanci zdobywają wiedzę przekazywaną w jasny i spójny sposób.

Kultura bezpieczeństwa
Uczestnicy szkoleń wyrabiają w sobie nawyk czujności podczas korzystania z Internetu. Dzięki temu, budują kulturę bezpieczeństwa.

Skuteczna nauka
Pracownicy są motywowani i angażowani w naukę ‒ dowiadują się, że wiedza, którą zyskują podczas szkolenia skutkuje nie tylko poprawą bezpieczeństwa organizacji, ale jest przydatna również w ich czasie prywatnym.

Korzyści dla organizacji

Poprawa bezpieczeństwa
Dzięki szkoleniom maleje ryzyko utraty cennych danych, reputacji lub pieniędzy organizacji. Wyedukowani pracownicy stanowią większą ochronę przed atakami hakerskimi.

Dzielenie się wiedzą
Podczas szkoleń uczestnicy zdobywają wiedzę, którą mogą dzielić się z pozostałymi pracownikami. Dzięki temu, wszyscy zatrudnieni mają możliwość uczenia się czujnego korzystania z Internetu.

Dobre praktyki w organizacji
Dzięki szkoleniom, pracownicy kształtują umiejętność świadomego korzystania z sieci. Wpływa to na budowanie kultury bezpieczeństwa w organizacji. Odpowiedzialne zachowanie staje się normą, której wszyscy przestrzegają.

Budowa wizerunku
Kursanci mogą otrzymać certyfikat ukończenia szkolenia ‒ jest to dobry PR dla organizacji. Kształtuje ona wizerunek godnej zaufania, dbającej o bezpieczeństwo swoje i partnerów.

Pracownicy po szkoleniach:

  • Rozpoznają zagrożenia cybernetyczne i wiedzą jak na nie reagować.
  • Są świadomi odpowiedzialności za bezpieczeństwo danych organizacji i jej partnerów.
  • Wiedzą jak chronić cenne zasoby organizacji.
  • Znają sposoby zabezpieczania siebie, swoich współpracowników oraz środowiska pracy.
  • Wiedzą, że atak hakerski niekorzystanie wpływa na reputację organizacji.
  • Potrafią bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii na gruncie prywatnym oraz zawodowym.
  • Są uważni i czujni podczas korzystania z Internetu.
  • Wiedzą jak rozpoznać wiadomości phishingowe i manipulacje socjotechniczne.

Tematy szkoleń

Nasze szkolenia są podzielone na konkretne zakresy wiedzy, aby pracownicy uczyli się w kompleksowy i jasny sposób. Dostępne są rozmaite opcje tematów ‒ zawsze elastycznie dostosowane do potrzeb i podatności organizacji. Mogą to być szkolenia otwarte dla specjalistów, a także zamknięte ‒ dla całych grup pracowników.

Kilka przykładowych tematów:

Podstawy bezpiecznego Internetu.
Pracownicy poznają podstawy profilaktyki, przydatne narzędzia oraz otrzymują wiele porad. Dowiadują się między innymi, jak sprawdzić czy przeglądarka, komunikator, bądź aplikacja codziennego użytku są bezpieczne.

W jaki sposób przestępcy wykorzystują obszar prywatny i zawodowy?
Kursanci uczą się, że hakerzy planując atak na organizację, mogą korzystać ze wszystkich informacji w sieci, które znajdą na temat danej osoby. Co więcej, są uświadamiani, że nie tylko prywatność, ale i bezpieczeństwo ich rodzin może być zagrożone. Podczas tego szkolenia zyskują wiedzę jak się przed tym chronić.

ROI ze szkoleń Security Awareness
To specjalistyczne wykłady dla ekspertów bezpieczeństwa, które pozwalają im poznać sposoby liczenia opłacalności szkoleń dla organizacji. Dowiadują się dlaczego budżet przeznaczony na naukę Security Awareness jest korzystną inwestycją oraz w jaki sposób organizacja może otrzymać z niej mierzalny zysk.

Rozpoznajemy złośliwe oprogramowanie
Uczestnicy poznają skuteczne metody i techniki rozpoznawania złośliwego oprogramowania.

Socjotechnika i wywieranie wpływu
Pracownicy dowiadują się jak działa socjotechnika. Dlaczego jej ulegają i jak się przed nią bronić. Wykładowcy wyjaśniają na czym polegają oszustwa stosowane w e-mailach oraz Social Mediach, czym jest phishing oraz jakie słabe strony człowieka wykorzystują cyberprzestępcy.

Najnowsze trendy w cyberprzestępczości
Podczas szkolenia kursanci zyskują wiedzę o tym, że hakerzy nieustannie ulepszają swoje metody. Poza samymi trendami w technikach ataków, pracownicy poznają również skuteczne techniki obrony.

Szkolenie dla Zarządu – Skutki ataku cybernetycznego na organizację
Kursanci szkolą się w jaki sposób działalność hakera może sparaliżować działanie organizacji oraz jak, czy i gdzie należy zgłosić przestępstwo.

Niektóre szkolenia są poprzedzone ankietą i zakończone testem. Po każdym szkoleniu uczestnicy mogą otrzymać zaświadczenie o jego ukończeniu.

Dla kogo są szkolenia Security Awareness

Cyberprzestępcy wiedzą, że najłatwiej pokonać internautę nieświadomego zagrożenia, dlatego Szkolenia Security Awareness kierujemy do wszystkich pracowników organizacji.

Oferujemy również szkolenia dedykowane pracownikom poszczególnych działów ‒ na przykład Zarządowi, Działowi HR, czy też IT i Security. Kursanci uczą się w oparciu o scenariusze dopasowane do ich różnego poziomu wiedzy specjalistycznej oraz do specyfiki wykonywanej przez nich pracy.

Dodatkowe informacje

Gdzie?
Szkolenia odbywają się głównie online. Jesteśmy jednak elastyczni, więc w zależności od potrzeb organizacji, mogą być przeprowadzone również stacjonarnie w miejscu, które nam wskażesz.

Jak długo?
Wszystko zależy od potrzeb organizacji oraz zakresu tematycznego szkolenia. Standardowy wykład trwa 45 – 90 minut. Można zamówić również krótszą opcję (na przykład szkolenie dla zarządu, które trwa 15 minut), bądź dłuższą, kilkunastogodzinną naukę (pracownicy będą się szkolić maksymalnie po 10 godzin dziennie). Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje ‒ w zależności od nich ustalimy czas szkolenia.

Ile osób?
W szkoleniu może uczestniczyć od kilku, do kilkuset osób. Wszystko zależy od potrzeb organizacji ‒ najczęściej do danego szkolenia i jego zakresu tematycznego, indywidualnie rekomendujemy ilość uczestników.

Ile to kosztuje?
Na koszt szkoleń wpływa wiele czynników (na przykład potrzeby organizacji, zakres tematyczny, czas trwania, ilość osób), dlatego wycenę ustalamy indywidualnie.

Zacznij kształtować lub popraw świadomość bezpieczeństwa wśród pracowników. Rozpocznij w organizacji nasze angażujące i skuteczne Szkolenia Security Awareness.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami